Kočky u Katky, z.s.

Kočky u Katky

Transparentní sbírkový účet: 2102241613/2010

„Úcta, kterou chováme ke zvířatům, udává naše morální hodnoty…“

Kočky jsem měla vždy ráda. Tedy mám ráda všechny zvířata, ale ke kočkám mám asi nejblíže. Kočky byly u nás doma od mých dětských let. V roce 2014 jsem se přestěhovala se svou kočkou Kambou do Staroviček. A v zimě se k ní přidalo odrostlejší kotě Adélka, které bylo březí. Porodila koťata, a když mohla jít do nových domovů, tak jsem hodně řešila, aby se měly dobře a zjistila jsem, jak špatně se lidé chovají ke kočkám. Proto jsem se rozhodla kontaktovat útulek Kočky SOS Hodonín. Nabídla jsem jim, že bych chtěla dočaskovat a pomáhat. Tak jsem začala dočaskovat a první kočička byla Žanetka. A pak další a další kočičky, až mě napadlo, jestli nebude lepší mít raději svůj útulek. Ten jsem nakonec založila v roce 2019 a pojmenovala ho Kočky u Katky, z.s. Vaše Kateřina Kršková

Založení spolku
0
Koček našlo domov
0 +
Stálých obyvatelů
0 +

Od té doby se útulek rozrostl o pár dočaskářek a krmných míst. Útulkem také prošla spousta koček. Většina našla domov, pár plašánků zůstává ve voliéře a některé kočičky bohužel zemřely. A loni na podzim se útulek přestěhoval ze Staroviček do Kobylí a veškeré zázemí pro kočičky se buduje znovu.

Posláním spolku Kočky u Katky je pomoc toulavým a opuštěným kočkám, případně i jiným živočichům (předpokládá se, že především psům). Vychází ze současné situace, kdy kočky nemají své jasné postavení ve společnosti, a někdy jsou alibisticky považována za divoká zvířata, která se o sebe v krajině přetvořené člověkem postarají sama. Kočky u Katky má za to, že tomu tak není, aniž by se to obešlo bez hladu, nemocí a dalších zdrojů utrpení a chce tato utrpení zmírňovat.